Consultant in Asigurari

BW AD

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti;
Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti;
Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
Prezentarea ofertei de produse si servicii si incheierea de contracte;
Consilierea clientilor in alegerea deciziei optime;
Incheierea contractelor;
Mentinerea unei bune relatii cu clientii existenti;
Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al activitatii.

CERINTE

- persoana dinamica, ambitioasa;
- dornica sa obtina indepententa financiara;
- atitudine pozitiva, implicare;
- bune abilitati de comunicare;
- orientare spre rezultate;

BENEFICII OFERITE

Pachet financiar motivant de top fata de nivelul pietei: parte fixa+comisioane din vanzare.
Program de training atat de vanzari cat si de abilitati manageriale.
Oportunitate reala de promovare in functie de rezultatele personale.
Mediu de lucru profesionist.
Posibilitatea de a realiza o cariera de succes in domeniul serviciilor financiare.

Business Wide este lider de piata in asigurari de viata, non viata si pensii.

Reusita in domeniu este garantata de un proces de selectie specializat si cu training profesionist.

Pachetul de beneficii este cel mai ofertant din domeniu si posibilitatile de evolutie in cariera nelimitate.