CONSULTANT ASIGURARI

Emblemis

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promovarea diverselor produse financiare consacrate(asigurari de viata/pensii private/asigurari de sanatate/asigurari de studii, etc);
- identificarea de noi clienti si noi oportunitati de vanzare;
- gestionarea portofoliului de clienti prin dezvoltarea si fidelizarea acestuia ;
- Participarea activa la realizarea target-ului de vanzari al echipei si la atingerea obiectivelor calitative, respectand politica de vanzari a companiei

CERINTE

- Experienta profesionala de minim 3 ani; experienta anterioara in vanzarea produselor financiare constituie un avantaj
- Abilitati de comunicare si negociere
- Spirit comercial dezvoltat si orientare catre client
- Spirit de echipa
- Persoana riguroasa, organizata, metodica
- Disponibilitate pentru activitatea de teren

BENEFICII OFERITE

- Lucrul in cadrul uneia dintre cele mai mari companii de asigurari din lume
- Training profesional gratuit
- Program de lucru flexibil
- Pachet salarial atractiv, in functie de performante
- Plan de cariera, posibilitati de promovare

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de Recrutare si Consultanta in Resurse Umane.