Consultant Asigurari

Grawe Romania Asigurare

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

-Studii medii sau superioare
-Abilitatea de a comunica usor cu oamenii
-Orientarea spre rezultate
-Spirit de echipa
-Urmarirea obiectivului propus
-Increzator in fortele proprii
-Putere de convingere
-Dorinta de realizare

BENEFICII OFERITE

Iti oferim:
-Pachet salarial motivant
-Comisioane; Bonusuri lunare,tremestriale si anuale
-Training-uri gratuite privind tehnicile de vanzare in vederea promovarii
-Program flexibil
-Posibilitati reale de promovare pe plan profesional
-Posibilitatea de dezvoltare a unei cariere

Grupul financiar international GRAZER WECHSELSEITIGE VERSICHERUNG AG (Grawe) a decis in anul 2000 intrarea pe piata romaneasca a asigurarilor de viata prin infiintarea societatii Grawe Romania Asigurare SA, al carei actionar majoritar este, detinand 99,98% din capitalul social.An de an, evolutia constanta a companiei Grawe Romania a reprezentat o confirmare a deciziei initiale, strategia bazata pe siguranta si eficienta clasa-ne la sfarsitul anului 2006 pe locul 5 in top-ul asigurarilor de viata, cu o cota de piata de 5,68%. In anul 2006 Grawe Romania a realizat cea mai spectaculoasa evolutie din piata asigurarilor de viata, urcand patru pozitii in clasament, cu subscrieri a caror valoare a depasit 18,3 mil. EUR, in crestere cu 88% fata de rezultatele anului 2005. Evolutia reala in lei a depasit 83%.Pentru anul 2007 preconizam o crestere de minim 40% a volumului de prime subscrise si a rezultatului financiar.