Consultant asigurari

Grawe Romania Asigurare SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identificarea potentialilor clienti;
Contactare clienti in vederea stabiliri unei intalniri;
Prezentarea serviciile oferite de companie;
Stabilirea prioritatilor financiare ale clientilor in vederea intocmirii unei solutii potrivite;
Verificarea documentatiei si intocmirea dosarelor de asigurare conform procedurii de lucru;
Incheierea contractelor aferente si obtinerea de referinte/recomandari ;
Servisarea portofoliului de clienti nou creat si obtinut;
Mentinerea unei baze de date cu potentali clienti;
Promovarea serviciilor financiare;
Prospectarea permanenta in vederea contactarii potentialilor clienti;
Pentru cei care isi doresc o cariera de manager detaliile suplimentare se stabilesc in cadrul interviului.

CERINTE

Aspect profesional-business;
Abilitati de vanzare, prezentare si negociere;
Perseverenta in atingerea obiectivelor;
Dorinta expresa de castiguri mari si avansare in cariera;
Usurinta in adaptarea la noi situatii;
Atitudine proactiva si orientare catre client;
Flexibilitate, rezistenta la stres, capacitatea de a asimila noi cunostinte;
Abilitati excelente de comunicare, persuasiune, implicare; capacitate decizionala, initiativa;
Persoana dinamica, responsabila si organizata;
Experienta in vanzari constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Realizarea unei cariere in domeniul financiar
Venituri proportionale cu performantele
Sansa de a avansa pe baza rezultatelor proprii
Mediu de lucru dinamic si profesionist
Program flexibil
Pregatire profesionista prin traininguri regionale si nationale gratuite
Retributie competitiva pe piata
Bonusuri directe si indirecte
Telefon
Excursii in tara si in strainatate.

Concern financiar austriac cu peste 180 de ani experienta in asigurari