Consultant arhitectura si vanzari

SC SEMINEE AMBIENT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vinde servicii si produse: seminee, incalzitoare electrice pentru gradini si terase, cazi cu hidromasaj (jacuzzi), piscine (sisteme de inot contra curentului)
- Identifica si contacteaza potentialii clienti in vederea cunoasterii nevoilor lor, prezinta oferta si incheieie contracte, in conformitate cu strategia comerciala stabilita si cu targetul de vanzari asumat
- Acorda asistenta din punct de vedere tehnic si comercial clientilor si potentialilor clienti
- Este persoana de contact a clientilor pentru probleme tehnice, de vanzare, de montaj
- Intocmeste in AutoCAD proiectul initial 3D
- Face masuratorile necesare la sediul/domiciliul clientului in vederea realizarii proiectului in functie de cerintele clientului si in conformitate cu acordul incheiat cu clientul
- Deseneaza, proiecteaza, redacteaza pe calculator proiectele produselor, conform masuratorilor facute la clienti si dorintelor exprimate de acestia
- Realizeaza oferta de pret pe produs tinand cont de costurile materialelor, accesoriilor si de particularitatile produsului
- Incheie contracte cu partenerii si clientii (90% activitate pe teren)
- Dezvolta reteaua de distributie si de colaboratori (arhitecti si firme de constructii) la nivel national
- Raportarea zilnica a rezultatelor obtinute
- Indeplinirea targetului lunar de vanzari stabilit
- Promovarea imaginii si prezentarea companiei in conformitate cu cerintele si standardele acesteia;
- Intocmirea evidentei zilnice si raportarea catre coordonatorul de vanzari local a fiselor de cerere servicii, chestionarelor si a formularelor feed-back efectuate;
- Urmarirea situatiei clientilor proprii pana in stadiul de instalare a produsului comandat.

CERINTE

- Tip de contract: FULL TIME
- Reprezentant vanzari BUCURESTI
- Studii superioare obligatoriu (inginer profil mecanic/instalatii sau arhitect)
- Experienta de cel putin 2 ani intr-o pozitie similara
- Cunostinte de proiectare AUTOCAD 3D
- Excelente abilitati de comunicare, negociere si operare PC (Word, Excel)
- Limba straina (engleza) la nivel conversational.
- Foarte bune abilitati de comunicare si ascultare activa, orientare catre client, rezultate si solutii;
- Persoana cu atitudine pozitiva, serioasa, organizata, comunicativa si flexibila;
- Dinamism, abilitati organizatorice;
- Cunostinte generale tehnice;
- Permis de conducere categ. B
- Domiciliul in Bucuresti

BENEFICII OFERITE

- Recompensa financiara: salariu de baza si comision din vanzari, bonus pentru indeplinirea targetelor;
- Training pentru dezvoltarea abilitatilor de vanzare si negociere specifice produselor companiei
- Masina, laptop si telefon de serviciu
Important: CV cu POZA! CV-urile fara poza atasata NU vor fi luate in considerare.

Seminee Ambient, cu sediul in Bucuresti, activeaza pe piata din 2007, fiind una dintre cele mai cunoscute companii din domeniu, datorita renumelui creat de calitatea perceputa si transmisa de la client la client. In calitate de importatori ai unor produse de la firme de elita din Europa si USA, venim in intampinarea clientilor nostri cu o paleta diversificata de articole. Gama noastra de produse cuprinde seminee, cazi de baie, piscine, incalzitoare pentru gradini si terase, jacuzzi-uri si multe produse conexe. Produsele companiei au caracter exclusivist si se adreseaza amenajarilor pretentioase si clientilor care-si doresc produse de top.
www.seminee-kaminofocus.ro
www.luxuryspa.ro