Consultant

ALICAT CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura servicii de consultanta pentru SAS, incluzand solutii de dezvoltare, implementare si finalizare pentru siteurile clientilor. Dezvolta aplicatii pentru uzul intern, design, implementeaza si prezinta prototipuri catre clienti. Costruieste aplicatii si dezvolta instrumente. Supervizeaza progrsul srviciilor in desfasurare
¿ Elaboreaza designul si implementeaza prototipurile pentru uzul departamentului de vanzari in activitatile desfasurate de acesta
¿ Asigura atingerea obiectivelor finale din proiecte prin asumarea rolului de expert in aplicatii specifice metodologiei, produselor si tehnologiilor SAS
¿ Acorda asistenta in definitivarea si focusarea asupra planului de resurse si estimeaza costurile fazelor si a proiectului ca intreg. Participa la cercetarile cerute de proiect.
¿ Prepara si prezinta materiale pentru vizite , pentru proiecte si pentru servicii de instruire
¿ Dezvolta si intretine aplicatiile interne.
¿ Elaboreaza si dezvolta teste, implementeaza aplucatii de soft pentru clientii interni si externi.
¿ Indeplineste alte sarcini atribuite

CERINTE

Excelente capacitati de lucru pe cel putin un sistem de operare; sa demonstreze bune abilitati de programare, folosind generatii de ordin trei sau patru cum ar fi SAS. Excelente capacitati de comunicare si scriere, minte analitica, deschis spre rezolvarea problemelor, abilitati interpersonale, incluzand abilitatile de comunicare cu parteneri din alte domenii tehnice. Sa calatoreasca in interes de serviciu. Sa cunoasca si sa conduca echipa in definirea arhitecturii sistemelor
Studii superioare in domeniul computerelor.
Cinci ani experienta in limbaje de generatie trei sau patru de preferat in dezvoltarea aplicatiilor, baze de date, sisteme de management, sisteme de logistica si stocare. Experienta de prezentare orala de preferat. Experienta SAS de preferat. De preferat certificare SAS in programare.

BENEFICII OFERITE

masina, IT, bonusuri

DESCRIEREA FIRMEI

servicii de consultanta in domeniul resurselor umane