CONSTRUCTOR TIPARE

DEMIUMA COMIMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- analizeaza impreuna cu designerul cerintele si informatiile notate pe schita;
- in functie de tipul tesaturii ia decizia corecta cu privire la constructia tiparului;
- verifica daca tesatura se contracta in timpul procesului de confectionare, pentru a tine cont de contractiile tesaturii la realizarea tiparului;
- ofera toate datele persoanei care croieste si confectioneaza produsul si urmareste realizarea acestuia;
- verifica dupa realizarea mostrei daca aceasta corespunde dimensional si calitativ;
- primeste aprobare pentru finalizarea tiparului, dupa efectuarea probei, si corecteaza toate detaliile conform cu cerintele designerului;
- intocmeste fisa produsului, in care se regasesc toate informatiile privind modul de confectionare al produsului: accesorii, cusaturi speciale, furnituri;
- supravegheaza confectionarea mostrei finale si verifica corectitudinea in executie, dar si dimensional;
- se asigura ca tiparul final este corect si corespunde ultimei versiuni a produsului;
- realizeaza aspectele gata necesare in productie;
- verifica consumurile pe tesatura , adezivi, captuseala si alte accesorii folosite la realizarea produsului;
- intocmeste tabelul de dimensiuni pe talia de baza.

CERINTE

- cunostinte temeinice in construirea tiparelor(manual pe carton),
- experienta minim 5 ani in domeniu;
- cunostinte operare in sistem CAD - constitue un avantaj;
- bun organizator al timpului
- capacitatea de a coordona echipa din subordine;
- initiativa
- bun cunoscator in domeniul confectii textile dama;
- dorinta de a fi la curent cu ultimile noutati atat fashion cat si tehnice in domeniu constitue un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Conditii avantajoase
Oportunitatea alaturarii unei echipe tinere, dinamice si performante.

Compania a luat nastere in anul 1993 si are ca obiect de activitate producerea si comercializarea propriilor colectii sub marca proprie.
NISSA inseamna in tot ce face creativitate, dinamism, deschidere, indrazneala, grija pentru detalii si frumos si nu in ultimul rand consecventa.
Colectiile NISSA se adreseaza: adolescentilor: casual si sport, si pentru persoane cu varste cuprinse intre 25-45 ani: casual, office si de seara.
Produsele sunt promovate atat in magazile proprii cat si in magazine agreate de noi.