Constructor de Tipare

Hart Human Resource Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verifica informatiile de pe schita, in functie de client si dimensiunea ceruta
In functie de particularitatile fiecarei tesaturi, ia decizii in legatura cu construirea tiparului
- Participa la strategia de incepere a tiparului
- Ofera solutii pentru confectionarea produsului
- Prezinta mostra de incercare pentru a stabili toate schimbarile inainte de fotografiere
- Corecteaza toate detaliile conform cu cerintele designerilor si trimite tiparul la croit
Intocmeste fisa care insoteste produsul
- Supravegheaza confectionarea mostrei finale
- Verifica corectitudinea in executie si dimensional a produsului
- Se asigura ca tiparul final este corectat asa incat sa corespunda ultimei versiuni a produsului

CERINTE

- Experienta intr-o pozitie similara
- Abilitati de operare in sistemele: CAD/CAM, ASSYST, LECTRA reprezinta un plus
- Cunostinte de limba engleza

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv

HART Human Resource Consulting is the first Romanian company that offers career management consulting services.

We propose organizational development solutions (Executive Search, Training, Development and Assessment Centers, Career Plan Development Consulting) and individual solutions (Career Counseling, Testing and Assessment, Individual Seminars).

Our client is a well-known company on the textile industry.