Consilier Vinzari Publicitate

BUSINESS MEDIA GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promovarea imaginii si a produselor companiei (spatiu publicitar in revistele grupului)

- stabilirea si mentinerea relatiilor cu clientii directi/agentii de publicitate

- gestionarea si extinderea portofoliului de clienti alocati

- identificarea metodelor de fidelizare a clientilor

- negocierea, semnarea si urmarirea derularii contractelor cu clientii directi/agentii de publicitate (cu ajutorul/sub supervizarea directorului de vanzari publicitate)

- inregistrarea si planificarea comenzilor de publicitate

- verificarea machetei de publicitate inainte de publicare

CERINTE

- studii medii (studii superioare constituie un avantaj)

- experienta - minim 2 an in vanzari (vanzari spatiu publicitar constituie un avantaj)

- limba engleza nivel mediu

- carnet de conducere

- cunostinte operare PC (Excel, Powerpoint, Outlook, Internet)

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv

- comision impresionant

- decont mobil, transport.

DESCRIEREA FIRMEI

Editura publicatii de afaceri si lifestyle.
BMG este editor al revistelor BIZ, STUFF, CLASS, BUSINESS REVIEW, Autocar, Campaign, Business Week, anuarul WorkBook, organizator evenimente.