CONSILIER VANZARI TEXTILE - MARCA "RIVERWOODS"

SC LA TIENDA MANAGEMENT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pregatirea magazinului pentru activitatea de vanzare;
- Realizarea activitatii de vanzare;
- Raspunde de respectarea prevederilor si reglementarilor interne;
- Implementarea sarcinilor trasate de catre directorul de magazin;
- Implementarea standardelor de decorare a vitrinelor;
- Inventarierea si receptia marfurilor;
- Cunoasterea portofoliului de produse si servicii;
- Mentinerea si dezvoltarea unei relatii pozitive cu clientul;
- Consilierea clientilor si informarea acestora asupra produselor;
- Incasarea vanzarilor (cash/carte credit);
- Depunere numerar banca;
- Intocmirea de rapoarte de vanzari;
- Pastrarea magazinului in perfecta stare de curatenie si mercantizare.

CERINTE

- Seriozitate, corectitudine, punctualitate;
- Abilitati de comunicare si relationare cu clientii cat si cu restul echipei;
- Abilitati de lucru in echipa;
- Creativitate, simt estetic, dinamism;
- Deschidere la nou, spirit de initiativa;
- Cunostinte minime de contabilitate primara;
- Cunostinte minime de operare PC (Word, Excel, Outlook);
- Minim studii medii - diploma de bacalaureat;
- Cunoasterea unei limbi straine - de preferat engleza (nivel conversational).

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa
-comision din vanzari

RIVER WOODS is an international brand of casual sportswear that reflects the spirit of Northeastern American lifestyle.
It tells a story about family, friendship and the joy of living.
One of RIVER WOODS’ most important pillars is a strict adherence to quality.
The brand uses the highest possible standards in the selection of its materials and manufacturing methods.
Quality checks are performed throughout the entire process