Consilier Vanzari Telecomunicatii / IT

CREDIT TEAM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru va ofera un pachet complet de produse si servicii: distributie de terminale GSM, distributie autorizata a produselor HTC, producator de terminale PDA si SMARTPHONE, distributie de accesorii terminale GSM exclusiv originale, service specializat pe categorii de produse, distributie de telefonie fixa, centrale digitale, retelistica si programare server de mail, distribuitor autorizat al detectoarelor de radar si sistemelor de supraveghere trafic auto.

Postul scos la concurs presupune:
- interactiunea cu clientii pentru a le oferi informatii despre produse si servicii
- preluarea solicitarilor clientilor pe diverse canalele de comunicare si inregistrarea acestora in aplicatii soft
- initiere de apeluri telefonice in scopul stabilirii de intalniri, efectuarii unor vanzari, actualizarii datelor si promovarii de produse si servicii
- gestionarea si rezolvarea solicitarilor clientilor conform procedurilor companiei
- generarea de rapoarte de activitate periodic sau la cerere, in functie de criteriile solicitate

CERINTE

- foarte bune abilitati de comunicare
- orientare catre client si rezolvarea problemelor
- experienta minim 1 an în domeniul vanzarilor/relatiilor cu clientii
- limba engleza scris/vorbit peste medie
- bune cunostinte PC (Excell, Word, Power Point, Internet, web mail)
- permis auto - constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un pachet salarial motivant, mediu de lucru competitiv si oportunitatea de dezvoltare a carierei.

CREDIT TEAM isi desfasoara activitatea in domeniul consultantei financiare, al trainingului de personal si cel al resurselor umane. Reprezentata de echipe de profesionisti, compania noastra este in masura sa asigure rezultate rapide si de buna calitate, detinand logistica necesara si utilizand eficient resursele de care dispune.