CONSILIER VANZARI RETAIL

HR TIME SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Iti doresti sa lucrezi intr-un mediu activ, profesionist, in care sa te poti dezvolta?

Clientul nostru, compania EXPERT BANKER, cauta CONSULTANTI VANZARI RETAIL!

Activitatea consta in consultanta si intermediere pentru persoane fizice, in vederea obtinerii de solutii financiare - bancare complete.
Experienta EXPERT BANKER de sase ani pe piata romaneasca inseamna colaborari de succes cu principalele institutii financiare bancare si nebancare din Romania, aceasta oferind avantajul unor solutii financiar-bancare adaptate profilului clientilor!

PRINCIPALELE RESPONSABILITATI ale postului includ:
- prospectarea si identificarea de noi clienti, in paralel cu mentinerea si dezvoltarea portofoliul actual;
- sustinerea de prezentari ale produselor financiare din portofoliu, la sediul companiilor;
- utilizarea aplicatiilor de calcul ale bancilor si institutiilor financiare nebancare cu care Expert Banker colaboreaza, pentru a genera optiuni de creditare;
- evaluarea eligibilitatii potentialilor clienti;
- identificarea de solutii adecvate profilului si nevoilor clientilor;
- mentinerea relatiei cu clientii in vederea acordarii unei asistente de specialitate complete;
- intocmirea documentatiei aferente produselor financiare: pachete de cont curent, carduri de credit, credite de consum, credite de investitii imobiliare sau altele;
- respectarea prevederilor legale in vigoare;
- intocmirea lunara a raportului de vanzari.

CERINTE

PROFILUL CANDIDATULUI IDEAL include persoane:
- proactive, dinamice, ambitioase, serioase, integre;
- orientate spre obtinerea de rezultate;
- cu abilitati avansate de promovare, de vanzare a produselor de creditare, atat la telefon cat si direct;
- cu abilitati dezvoltate de relationare, capacitatea de a vorbi in public, empatice, persuasive, buni negociatori;
- cu dorinta de implicare si obtinerea de rezultate proportional cu efortul depus;
- dornice sa activeze cu statut independent de PFA.
Cunostintele anterioare in domeniul creditarii, experienta similara si intelegerea proceselor de creditare constituie un avantaj!

Daca te identifici cu profilul de mai sus si doresti sa accesezi beneficiile lucrului intr-o organizatie dinamica, orientata catre rezultate, care ofera sanse reale de evolutie in cariera, asteptam aplicatia cu interes pe adresa adina.vladau@hrtime.ro!

Toate aplicatiile vor fi atent analizate si vor fi contactati numai candidatii considerati eligibili conform descrierilor de mai sus!

DESCRIEREA FIRMEI

Servicii de recrutare si selectie