Consilier Vanzari Produse Metalurgice

PROFIT TRADING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Raspunde de promovarea si vanzarea produselor din portofoliu;
- Construieste si dezvolta portofoliul individual de clienti (firme). Contribuie la cresterea volumului de vanzari, in conformitate cu obiectivele firmei;
- Negocieaza si incheie contracte;
- Urmareste evolutia relatiilor cu clientii din portofoliul format si detinut si fidelizarea acestora prin activitatea de cross selling;
- informare constanta privind actualitatile pietei business si a competitorilor;
- Analizeaza cererile clienţilor, întocmeste ofertele de vanzare şi finalizeaza procesul de vânzare;
- Intocmeste documentele necesare ofertarii, vanzarii si incasarii;
- Menţine legătura permanenta cu clienţii, acordându-le asistenţa necesară pe durata parteneriatului cu aceştia;
- Se ocupa zilnic de activitati administrative (raportare, gestionare logistica etc. ).

CERINTE

- Experienta relevanta in vanzari produse metalurgice min. 3 ani, precum si cunosterea pietei;
- Experienta in vanzare de tip B2B;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Bune abilitati de coordonare, planificare si control;
- Abilitati excelente de comunicare, vanzare si negociere;
- Cunostinte bune de utilizare a computerului;
- Abilitati de lucru in echipa;
- Abilitati de a lucra in conditii de stres/ time pressure;
- Atitudine proactiva;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial avantajos in functie de realizari - salariu fix, bonusuri, evaluari periodice ale performantei in vederea dezvoltarii profesionale;
- Comision din vanzari;
- Angajare cu contract de munca;
- Suport logistic si operational, suport in activitatea de ofertare si vanzare (platforma vanzari, asistenta in vanzare si ofertare, materiale suport vanzare si marketing, etc);
- Oportunitatea dezvoltarii carierei;
- Mediu de lucru placut si dinamic;
- Alte avantaje.

Firma specializata in vanzarea produselor din domeniul metalurgic, instalatii gaze, apa si termice, instalatii electrice, avand o experienta de peste 9 ani pe piata din Bucuresti si SAI, asigurand servicii prompte si de calitate.
Gama noastra cuprinde: Produse metalurgice (tabla, teava, profile, etc.), produse si echipamente pentru instalatii gaz, apa, termice (tevi, fitinguri, robineti, flanse, etc); produse electrice (cabluri si conductori electrici, aparataj electric, surse de iluminat, corpuri de iluminat).