CONSILIER VANZARI - Magazin articole de gatit si electrocasnice

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
• Consilierea clientilor si furnizarea de informatii complete asupra produselor si serviciilor;
• Promovarea si vanzarea produselor firmei prin contactul direct cu clientii ( produse de menaj, articole de bucatarie, electrocasnice mici )
• Intocmirea la cerere de rapoarte diverse catre superiorii ierarhici
• Participare activa pentru identificarea perceptiilor si asteptarilor clientilor, precum si gasirea solutiilor de ridicare a nivelului de satisfactie a acestora;
• Realizarea unei situatii clare si corecte a clientilor consiliati;
• Intocmirea documentelor necesare finalizarii vanzarii si livrarii produselor;
• Ajuta la receptia marfii si etichetarea produselor ;
• Gestionarea in bune conditii a marfurilor;
• Monitorizarea pietei si cunoasterea concurentei
• Cunoasterea perfecta a produselor comercializate si a politicii comerciale .
• Respectarea procedurilor, normelor si reglementarilor interne.

CERINTE

• Experienta anterioara obligatorie in domeniul vanzarii ( casa de marcat, cantare electronice, software de gestiune pentru magazine,sisteme pos, cititoare cod bare, role hartie, etc ) minim 2 ani .
• Studii medii sau superioare
• Viziune strategica;
• Orientare comerciala, tehnici de vanzare, capacitate de negociere;
• Orientare catre rezultate;
• Carnet de conducere categoria B
• Cunoastere limbii engleze nivel mediu-avansat reprezinta un avantaj
• Cunostinte operare calculator (windows si ms office)
• Cersoana dinamica, flexibila, responsabila;
• Abilitati de comunicare, atitudine orientata spre client
• Capacitate de organizare si planificare
• Capacitate de a lucra in echipa
• Putere de concentrare si rezistenta la stres
• Capacitate de negociere

BENEFICII OFERITE

Se deschide magazin nou in zona Voluntari, langa magazin Dorally.
Program 09.00 - 18.00. Se lucreaza 5 zile pe saptamana inclusiv weekendurile (prin rotatie)
Salariu 1500 Ron net + bonusuri din vanzari.
Transport asigurat din zona OBOR.

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).