Consilier Vanzari Bookstop Litera

Grupul Editorial Litera

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam consilieri vanzari pentru Bookstop-urile Litera!

Cautam o persoana care iubeste cartile, este dornica sa-si imparta cunostintele cu clientii nostri si este pasionata de vanzari.Cel mai important aspect vizat de noi este ca persoana respectiva sa fie atenta la nevoile clientului si sa faca intotdeauna un mic pas in plus pentru acesta.

Ce asteptam din partea ta?

Abilitati excelente de comunicare- atitudinea prietenoasa si entuziasmul sunt aspecte deosebit de importante
Pasiune reala pentru carti si vanzari, pentru ca munca ta sa fie cat mai placuta dar si pentru a oferi clientilor cea mai buna indrumare
Sa fii organizat/a, responsabil/a si proactiv/a
Sa ai spirit de echipa si mereu zambetul pe buze :)

CERINTE

Ce vei face:

Primul lucru: vei zambi si vei intampina clientii calduros;
Vei oferi suportul clientilor, in functie de nevoile, pasiunile si interesele lor;
Vei intelege principiile de visual merchandising si vei expune cat mai bine produsele pentru vanzare;
Vei lucra cu calculatorul si casa de marcat;
Vei face receptia marfii;
Vei participa activ in procesul de vanzare (consilierea clientilor);
Vei gestiona magazinul (gestiune stocuri, comenzi, intocmire documente contabile etc.)

BENEFICII OFERITE

Ce iti oferim:
Pachet salarial atractiv, format din salariu fix si comision din vanzari
Tichete de masa
Tichete cadou
Mediu de lucru placut
Discount pentru achizitionarea ocazionala a produselor
Program de lucru flexibil in ture de 12 h

Locatiile job-ului:

Bucuresti:
Afi Cotroceni
Cora Pantelimon
Mega Mall
Baneasa Shopping City
Militari Shopping City
Promenada Mall

Tara:
Timisoara Iulius MalI
Brasov Shopping City (Carrefour)
Sibiu Shopping City

Grupul Editorial Litera este unul din cei mai mari editori de carte din Romania. Suntem o companie in plina ascensiune, care isi propune in fiecare an sa dezvolte, sa inoveze, sa contribuie la cresterea pietei de carte.

Litera a devenit lider de piata prin cresterea portofoliului de titluri la un numar de 3.000 de titluri active, acoperind toate domeniile de interes, impartind oferta pe categorii si subcategorii conform cerintelor actuale. Oferta Editurii Litera este impartita pe adulti si copii si este construita pe un plan editorial structurat pe colectii de fictiune si nonfictiune, cu prezenta in portofoliu a unui numar exponential de autori de prestigiu precum Agatha Christie, Alice Munro, Osho, Tatiana de Rosnay, Gordon Ramsay si detinem licente de top pentru Disney, National Geographic, DK etc.