Consilier Vanzari Biciclete

VELOMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Drag Bicycles angajeaza Consultant Vanzari.

Daca esti pasionat de biciclete, ai experienta in vanzari, esti motivat si doresti sa faci parte din echipa Drag Bicycles nu ezita sa ne transmiti CV-ul la: g.burtan@dragbicycles.com .

Resposabilitati:

- Oferă consultanta clientiilor în alegerea bicicletelor, pieselor si accesoriilor potrivite
- Asigura procesul de vanzare in magazin: interactioneaza cu clientii, lucreaza cu casa de marcat si programul de gestiune, incaseaza contravaloarea marfurilor, etc.
- Atitudine pozitiva si rabdare in lucru cu clientii.

CERINTE

- Caracter echilibrat
- Abilitati in prezentarea si vanzarea produselor
- Abilitatea de a comunica cu clienții
- Abilitatea de a lucra în echipă
- Abilități tehnice în domeniul bicicletelor
- Cunostinte PC (word, excel, powerpoint)
- Abilitatea de a lucra într-un mediu dinamic
- Capacitatea de a lua decizii independente
- Responsabilitate personală
- Experienta intr-o pozitie similara
- Vorbitor de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- Remuneratie adecvată
- Stabilitate și siguranta
- Oportunitate de dezvoltare.

VELOMANIA SRL este distribuitorul oficial Drag Bicycles in Romania
Detinatorul companiei VELOMANIA SRL este VELOMANIA LTD din Bulgaria, producatorul si distribuitorul DRAG BICYCLES.
VELOMANIA LTD este furnizorul oficial al UNIUNI DE CICLISM A EUROPEI.
De asemenea Drag Bicycles este bicicleta oficiala a Federatie de Ciclism a Ucrainei cu care s-au obtinut rezultate remarcabile in competitii la nivel international.
Velomania LTD este prezenta pe piata de biciclete din Bulgaria de mai bine de 15 ani, incepandu-si activitatea ca trader pe piata de biciclete, accesorii si piese pentru biciclete. In 2000 a inceput productia de serie a brandului propriu, „DRAG BICYCLES”. Proiectat si fabricat de Velomania LTD, „DRAG” este unul din cele mai importante branduri de biciclete din Bulgaria, compania acoperind in prezent 40% din piata de desfacere a brandurilor de biciclete de top din Bulgaria. Drag ofera in prezent o gama completa de peste 60 de modele de biciclete din categoria: MTB, Cross Country, Free Ride, Junk, DH, BMX, Road & Track, Biciclete Electrice, Biciclete Copii, Biciclete Single Speed, etc.