Consultant vanzari automobile - Volkswagen Audi Group

Leads Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

CONSILIER VANZARI AUTOVEHICULE

Compania care angajeaza este una dintre firmele de top de vanzari autovehicule din Romania, face parte din grupul Volkswagen Audi, are o reputatie solida de seriozitate si profesionalism. Are sediul in Bucuresti.
Trateaza angajatii cu respect, echipa esta stabila si inca din anul 2004 lucreaza la ei aceeasi oameni.

CERINTE

Cerinte post

• Studii superioare finalizate;
• Experienta in vanzari de minimum 3 ani (avantaj experienta in auto);
• Abilitati de prezentare si tinuta profesionala;
• Abilitati de comunicare scrisa si verbala;
• Abilitati de consiliere si negociere;
• Spirit de echipa, persoana organizata, responsabila si cu initiativa;
• Pasionat de domeniul auto;
• Cunostinte bune de operare pe computer (minimum Windows si Office);
• Cunostinte limba engleza (alte limbi straine reprezinta un plus);
• Permis de conducere, categoria B.

Descrierea postului

Prezinta toate serviciile/produsele in scopul de a convinge clientii sa cumpere modelele promovate. Activitatea si-o desfasoara atat in showroom cat si pe teren, cautand si vizitand clienti potentiali si dezvoltandu-si continuu portofoliul de clienti.

• Prospecteaza piata /contacteaza clienti potentiali si mentine legatura cu clientii deja existenti;
• Detine informatii actualizate cu privire la ofertele, detaliile, noutatile tehnice, actiunile de promovare si evolutiile produselor marcilor pe care le reprezinta si a pietei nationale si locale de profil auto ;
• Efectueaza test drive cu potentialii clienti;
• Furnizeaza clientilor detalii referitoare la ofertele de finantare, in toate variantele existente si ii consilieaza in alegerea variantei optime;
• Ofera clientilor sprijinul necesar pentru intocmirea dosarului de finantare, pastreaza contactul cu finantatorul, urmareste evolutia platilor comunicand clientului efectuarea platilor si toate informatiile legate de operatiunea de finantare;
• Propune Directorului de Vanzari participarea in cadrul licitatiilor, negocieri cu clienti strategici si negocieri cu potentiali clienti de flote; Directorul de Vanzari va decide modul de alocare a acestei categorii de clienti;
• Redacteaza Contractul de Vanzare – Cumparare, urmareste platile efectuate de client, confirmand clientului efectuarea platilor si lansarea / situatia comenzilor, verifica exactitatea datelor din Web Wheels; urmareste derularea acestora, verifica comenzile ferme in programul de comanda, imediat dupa lansarea in fabricatie, si periodic, pana la livrare, instiintand Referentul Dispo si superiorul ierarhic despre eventualele neconcordante aparute;
• Intocmeste comanda ferma conform specificatiilor agreate cu clientul.

BENEFICII OFERITE

Beneficii

- Pachet salarial motivant (salariu fix si bonusuri din vanzari)
- Training de specialitate
- Oportunitatea de a lucra intr-o echipa profesionista si de a performa intr-un mediu competitiv;

Candidatii sunt rugati sa trimita CV pe adresa de e mail: contact@leadsmanagement.ro pana la data de 14.02.2016

Companie de training, recrutare si selectie de personal, consultanta in management