CONSILIER VANZARI

Media City

Job expirat

RESPONSABILITATI

- culegerea datelor si informatiilor cu privire la piata de interes;
- inregistrarea datelelor si informatiilor cu privire la piata de interes;
- verificarea si validarea datelor si informatiilor din piata;
- pregatirea anunturilor publicitare;
- analizarea comparativa a cererilor si ofertelor;
- completarea dosarului ofertei;
- distribuirea materialelor cerere-oferta;
- formularea si prezentarea serviciilor oferite;
- pregatirea (structurarea) documentatiei necesare incheierii tranzactiilor;
- stabilirea planului tranzactiei;
- stabilirea de comun acord cu partile implicate a momentului derularii tranzactiei;
- intocmirea precontractului intre parti;
- intocmirea contractului de prestari servicii agentie-clienti;
- asistarea / pregatirea dosarului juridic al tranzactiei;
- acordarea asistentei privind indeplinirea conditiilor tranzactiei conform clauzelor intre parti;
- marirea numarului de clienti;
- introducerea si modificarea informatiilor in baza de date;

CERINTE

- experienta in vanzari (avantaj experienta pe piata imobiliara)
- abilitati de comunicare;
- cunostinte de tehnici de vanzare si negociere;
- deschidere pentru nou si acumulare de cunostinte;
- persoana dinamica, optimista, automotivata;
- cunostinte MS office: Word, Excel;
- permis de conducere categoria B;
- limba engleza nivel avansat
- spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

-comision progresiv incepand de la 30%;
-conditii excelente de munca: sediu central, telefon mobil, birou cu P.C. personal, soft performant, autoturism la dispozitie; secretariat, sali de protocol etc.
-training de speciliatate.

Compania Media City a fost fondata in anul 1996 si ofera clientilor sai o gama completa de servicii imobiliare la un inalt nivel profesional.
Corectitudinea si excelenta dovedite in toti acesti ani ne-au asigurat notorietate si, implicit, un un loc in topul celor mai bune agentii imobiliare din Bucuresti.
Valoarea actuala de piata a companiei noastre este rezultanta muncii de echipa dar si valorii individuale a oamenilor ce o reprezinta, tineri specialisti cu o bogata experienta in domeniul imobilar.