Consilier vanzari

SC Euro Parts Distribution SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

In vederea completarii si optimizarii echipei de specialisti in vanzari de piese auto, angajam candidati pasionati de industria auto si motivati sa isi asume responsabilitatile postului de consilier vanzari.
Candidatii ideali sunt descrisi de urmatorul profil:
- Studii medii sau superioare finalizate;
- Experienta relevanta intr-o pozitie similara, preferabil in domeniul vanzarilor de piese auto;
- Prezenta agreabila, excelente abilitati de comunicare si prezentare;
- Atitudine pozitiva, entuziasm, orientare spre rezultat;
- Initiativa, perseverenta, simtul detaliului;
- Cunostinte utilizare PC (MS Office - word, excel) nivel mediu;
- Flexibilitate si deschidere la sugestii;
- Capacitate de lucru in echipa.

CERINTE

Responsabilitati:
- Furnizarea de informatii complete asupra produselor si serviciilor;
- Consilierea clientilor privind alegerea variantei optime pentru ceea ce isi doresc;
- Oferirea celor mai bune solutii tehnice;
- Participare activa privind identificarea asteptarilor clientilor, precum si gasirea solutiilor de imbunatatire a gradului de satisfactie a acestora;
- Intocmirea documentelor necesare finalizarii vanzarii si livrarii produselor;
- Cunoasterea produselor comercializate, a conditiilor de acceptare si de lansare a comenzilor, a conditiilor de plata si livrare;
- Respectarea procedurilor interne de lucru;
- Participarea in mod activ la realizarea obiectivului de vanzari al magazinului.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial competitiv format din salariu fix, bonusuri stabilite pe criterii de performanta (schema de motivare).

Magazin online de piese si accesorii auto pentru orice tip de autoturism.