consilier vanzari

AVANGARDE PR AGENCY

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vanzarea prin telefon a serviciilor companiei catre alte companii si catre institutii publice. Aceste servicii sunt parte integrata a unui amplu proiect national de promovare economica, turistica si culturala a comunitatilor locale din Romania.

Vanzarea va presupune interactiunea telefonica cu factori de decizie, lideri ai administratiilor locale, dar si cu factori de decizie din cadrul marilor companii prezente in Romania.

-castigare de clienti noi ca urmare a initiativei si demersurilor proprii;
-activitati de relatii cu clientii, ofertare, urmarire contracte, urmarirea incasarii banilor;

CERINTE

-studii superioare;

-rezultate bune obtinute in invatamantul superior
-abilitati in comunicare, usurinta in initierea si dezvoltarea relatiilor interpersonale;

-limbaj dezvoltat si dexteritate in operarea cu termeni politico-economici si de marketing;
-posibilitatea de a acumula rapid cunostinte strict necesare desfasurarii activitatii;

-flexibilitate;
-atitudine pozitiva, initiativa, dinamism, energie;
-experienta in operare PC;

-buna cunoastere a suitei MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook);
-incadrare rapida in structura organizatiei;
-experienta in vanzari este un atu important

Colegii tai se asteapta de la tine:

-sa fii responsabil/a si sa se poata baza pe tine

-sa vezi "imaginea de ansamblu"

-sa inveti in permanenta si sa devii mai bun/a

-sa schimbi si sa imbunatatesti lucrurile, atat la munca ta cat si in firma

-sa ai o atitudine pozitiva

-sa acorzi atentie detaliilor astfel incat sa te poti mandri ca tot ce faci e bine

-sa ceri ajutor atunci cand ai nevoie, si sa oferi atunci cand ti se cere

-sa respecti promisiunile si deadline-urile

-sa asculti bine si sa comunici clar

BENEFICII OFERITE

-salariu fix (se va discuta in cadrul interviului final);
-comision din vanzari atractiv;
-colectiv tanar si energic;

Compania a luat nastere in 2006 pe o piata in continua crestere. De atunci, compania s-a dezvoltat, chiar si in ultimii 2 ani, imbogatindu-si portofoliul cu clienti prestigiosi.

Avangarde PR Agency planifica si implementeaza actiuni sustinute pentru obtinerea si mentinerea bunavointei si intelegerii mutuale dintre client si mediul sau. Evenimentele sunt o investitie si nu un joc al intamplarii. Fiecare detaliu trebuie cantarit si evaluat minutios, pregatit cu foarte mare atentie.

Avangarde PR Agency:

- elaboreaza si implementeaza strategii de relatii publice
- realizeaza planificare de media
- ofera consultanta si organizare de evenimente (targuri, simpozioane, seminarii, conferinte de presa, lansari de firma sau produse, training-uri, team-building-uri, cocktail-uri).