Consilier Tehnic Retea

Automobile Dacia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analizeaza si ofera suport tehnic pentru alertele tehnice trimise de reteaua service;
Urmareste cauzalitatea incidentelor tehnice, identifica si raporteaza constructorului cazurile observate;
Realizeaza constatari tehnice sau vizite de audit in reteaua service;
Comunica in retea informatiile (buletine/note tehnice) transmise de catre producator;
Intocmeste rapoartele tehnice pentru situatiile nerezolvate catre producator;
Participa la formarile tehnice organizate de catre constructor si organizeaza formari in intern pentru platforma tehnica;
Analizeaza necesitatea formarilor tehnice in reteaua service si in platforma tehnica;
Realizeaza situatii si rapoarte tehnice la cererea ierarhiei.

CERINTE

Absolvent (a) de studii superioare, de preferinta Autovehicule Rutiere;
Minim 2 ani experienta in domeniul tehnic, experienta in service constituie un avantaj;
Bune cunostinte de limba franceza si limba engleza;
Foarte bune abilitati de comunicare scrisa si orala;
Persoana organizata, riguroasa.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru international;
Oportunitati de dezvoltare profesionala;
Pachet salarial competitiv;
Pachet pentru relocare geografica.

DACIA parte integranta a grupului RENAULT, grup de origine franceza care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului. Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.