Consilier Tehnic Retea

Automobile Dacia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Analizeaza si ofera suport tehnic pentru alertele tehnice trimise de reteaua service;
-Urmareste cauzalitatea incidentelor tehnice, identifica si raporteaza constructorului cazurile observate;
-Realizeaza constatari tehnice sau vizite de audit in reteaua service;
-Comunica in retea informatiile (buletine/note tehnice) transmise de catre producator;
- Intocmeste rapoartele tehnice pentru situatiile nerezolvate catre producator;
-Participa la formarile tehnice organizate de catre constructor si organizeaza formari in intern pentru platforma tehnica;
-Analizeaza necesitatea formarilor tehnice in reteaua service si in platforma tehnica;
-Realizeaza situatii si rapoarte tehnice la cererea ierarhiei.

CERINTE

-Absolvent (a) de studii superioare, de preferinta Autovehicule Rutiere;
- Minim 2 ani experienta in domeniul tehnic, experienta in service constituie un avantaj;
-Bune cunostinte de limba franceza si limba engleza;
- Foarte bune abilitati de comunicare scrisa si orala;
-Persoana organizata, riguroasa.

BENEFICII OFERITE

-Mediu de lucru international;
-Oportunitati de dezvoltare profesionala;
-Pachet salarial competitiv;
-Pachet pentru relocare geografica.

DACIA parte integranta a grupului RENAULT, grup de origine franceza care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului. Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.