Consilier tehnic in Bucuresti

S.C. HOFFMANN INDUSTRIAL TOOLS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigura consultanta tehnica, intocmeste ofertele si definitiveaza comenzile clientilor inginerilor de vanzari zonali conform procedurilor de lucru interne
• Asigura consultanta tehnica la solicitarea inginerilor de vanzari zonali si intocmeste corespondenta comerciala si tehnica a acestora pentru produsele speciale, atipice sau extra-catalog

CERINTE

studii superioare (TCM sau mecanica);
- cunostinte avansate de prelucrarea metalelor prin aschiere;
- min. 1 an experienta prelucrari mecanice
- abilitati comunicare, negociere si persuasiune
- bune cunostinte PC
- limba engleza sau germana nivel mediu, avansat

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- traininguri nationale si internationale
- participare team-building
- mediu de lucru motivant intr-o echipa tanara si entuziasta

Hoffmann Industrial Tools in Romania, este mai mult decat un furnizor de incredere, este un sistem de parteneriat consacrat in domenii industriale de inalta tehnologie.
Domeniul de activitate este comert cu ridicata masini-unelte.www.metaro.ro

Prin intermediul echipei noastre tehnice de vanzari suntem acum mai aproape de clienti in orice zona a tarii asigurand consultanta tehnica si livrari prompte.