Consilier servicii clienti

ALGERNON IMPEX S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- planifica, pregateste si realizeaza vizite la clientii companiei si potentialii clienti noi;
- identifica nevoile clientilor privind tipul si caracteristicile materialelor care se preteaza tehnologiei utilizate de catre acestia in vederea largirii portofoliului de produse livrate;
- ofera suport clientilor / sustine prezentari teoretice si face demonstratii practice despre materialele comercializate;
- promoveaza in piata produsele incredintate in vederea cresterii vanzarilor prin informarea, convingerea, formarea si mentinerea clientelei;
- prezinta clientilor materialele si produsele companiei Algernon care se pot prelucra cu utilajele din dotarea acestora;
- prospecteaza in permanenta piata pentru a identifica clienti noi si functiuni noi pentru materialele incredintate;
- elaboreaza rapoarte de analiza cu privire la clienti si materiale.

CERINTE

- limba engleza nivel avansat (scris si vorbit);
- cunostinte de operare PC - MS Office (cunostintele SAP constituie un avantaj);
- permis de conducere categ. B (conducator auto cu o experienta de minim 1 an de sofat);
- disponibilitate pentru deplasari frecvente in tara si ocazional in strainatate;
- excelente abilitati de comunicare si interrelationare;
- orientare catre nevoile clientilor;
- atitudine pozitiva si constructiva;
- integritate profesionala;
- orientare spre a invata si a-i invata pe ceilalti;
- constituie un avantaj cunostintele tehnice din industria publicitara.

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa;
- abonament de sanatate la o clinica privata.

Compania Algernon Impex SRL si-a inceput activitatea in anul 1993.
Din 1995 a devenit distribuitor Orafol aducand in Romania o gama din ce in ce mai larga de produse, in special folii adezive.
In prezent, Algernon Impex SRL distribuie produse ale companiilor:
- Orafol
- Siser
- Folex
- Georg + Otto Friedrich