Consilier Service Caroserie

AVIA MOTORS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prezentarea serviciilor si facilitatilor de service, in vederea vanzarii produselor de service ale companiei;
- Consilierea clientilor privind modul de desfasurare a reparatiei si lucrarile care sunt recomandate pentru remedierea defectiunilor autoturismului;
- Receptionarea si inspectia preliminara a masinii; negocierea operatiilor, obtinerea acceptului din partea clientului si oferirea de informatii complete privind durata si costul acestora;
- Programarea autoturismelor in atelier si asigurarea incarcarii optime a acestuia; in cazul lucrarilor combinate, comunicarea cu colegii sai din service-ul omolog;
- Incheierea Contractului de Service; consemnarea datelor necesare, conform procedurii interne stabilite;
- Efectuarea devizelor atat din punct de vedere al manoperei, respectand intelegerile contractuale incheiate cu fiecare societate de asigurari in parte (client) cat si din punct de vedere al pieselor;
- Tine legatura cu asiguratorii in vederea trimiterii si primirii acceptelor de plata.

CERINTE

· Studii superioare tehnice (de preferat Autovehicule Rutiere);
· Experienta de min 2 ani intr-o pozitie similara;
· Cunostinte de limba engleza/germana;
· Cunostinte temeinice de operare pe computer (minim Windows si Office);
· Cunoasterea produsului;
· Permis categoria B;
· Calitati de negociere, comunicare scrisa si verbala;
· Abilitati de consiliere;
· Perseverent si convingator.

DESCRIEREA FIRMEI

Succesul Avia Motors sta in fiecare membru al echipei !

Atragerea de oameni bine pregatiti profesional si perfectionarea lor continua sunt prioritati permanente ale companiei.
Politica de resurse umane Avia Motors urmareste o colaborare permanenta, pe termen lung cu scopul final de a forma o echipa puternica, unita si implicata in construirea succesului companiei.

Iti place sa lucrezi in echipa? Iti doresti un mediu de lucru provocator dar orientat spre rezultate?
Poti veni si tu in echipa Avia Motors!