Consilier service auto

MHS MOTORS S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Ofera consultanta tehnica clientilor;
- Intocmeste procesul verbal de primire predare si anexa la comanda de lucru odata cu preluarea in service a automobilului;
- Completeaza comanda de lucru care cuprinde toate operatiunile efectuate, normarea acestora, inscrierea tuturor pieselor si materialelor utilizate, toate mentiunile transmise de service;
- Informeaza clientii cu privire la durata si costurile lucrarilor efectuate;
- Inregistreaza datele despre client si masina;
- Informeaza clientii cu privire la stadiul lucrarilor de reparatie sau decalarea termenelor stabilite ;

CERINTE

- Absolvent studii superioare tehnice (de preferinta specializare autovehicule rutiere;
- Experienta minim 1 an in domeniul reparatiei de automobile;
- Bune cunostinte de utilizare PC (pachetul office);
- Cunostinte de limba engleza - termeni tehnici;
- Abilitati excelente de comunicare si relationare cu clientii firmei;
- Persoana serioasa, responsabila, descurcareata, placuta si amabila;

BENEFICII OFERITE

Intra în echipa MHS Motors si Automobile Bavaria Group, cea mai mare retea de dealeri BMW din Europa Centrala ¿i de Est.
Alaturi de echipa BMW ai reale posibilitati pentru dezvoltare profesionala, beneficiind de sprijinul, experienta si entuziasmul nostru.

MHS Motors reprezinta cel mai nou membru al Automobile Bavaria Group, cea mai mare retea de dealeri BMW din Europa Centrala ¿i de Est. Situat in partea de vest a capitalei, in cartierul Militari, MHS Motors acopera o zona importanta a Bucurestiului, completand oferta deja existenta a Automobile Bavaria (Otopeni, Baneasa si Herastrau).