CONSILIER MARKETING

Phoenicia Hotels SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cerceteaza nevoile clientilor si hotelului si le transpune in planuri de actiune aferente planului de marketing. Analizeaza concurenta. Realizeaza studii de piata. Rezolva probleme si ia decizii in ceea ce priveste segmenele de piata. Evalueaza afacerile potentiale pentru piete noi sau existente si adapteaza hotelul la nevoile pietei. Intocmirea proiectelor si planurilor de marketing hotel pentru cresterea vanzarilor produsului hotelier si servicii suplimentare.Asigurarea desfasurarii activitatii de promovare a vanzarilor a produsului hotelier, precum si folosirea unor mijloace promotionale specifice;

CERINTE

Experienta minima pe un post similar - marketing / turism (alimentatie publica),persoana cu imaginatie si idei inovatoare in ceea ce priveste activitatea in domeniul hotelier si al alimentatie publice, simt creator, dispusa pentru deplasari, polivalenta, capabila sa asimileze rapid, apta pentru a indeplini si alte sarcini conexe activitatii. Comunicativitate, seriozitate, capacitate organizatorica,rigurozitate, calitati morale si intelectuale care sa-i permita sa faca fata exigentelor functiei.Cunostinte temeinice de operare PC si limba engleza.

BENEFICII OFERITE

Un loc de munca intr-un colectiv tanar si dinamic, salariu 500-800 Euro.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie hoteliera 4*