Consilier Juridic pentru Sediul Central

PROCREDIT BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura suport Consilierilor Juridici Regionali/Seniori ai Bancii, din teritoriu, in ceea ce priveste operatiunile de creditare, actiunile, operatiunile, tranzactiile si documentele juridice ale Bancii, inclusiv in materia popririi contului sau cu ocazia deschiderii/inchiderii conturilor clientilor;
Ofera consultanta de specialitate departamentelor din sediul central, la solicitarea acestora, din punct de vedere al aplicarii normelor legale si interne;
Intocmeste modele de contracte comerciale, precum si modele de contracte folosite de Banca in relatia cu clientii;
Reprezinta Banca in relatiile cu tertii, in fata instntelor judecatorestisi/sau a celor arbitrale in litigii legate de recuperarea creditelor neperformante, litigii de munca, comerciale, civile, penale si de contencios administrativ;
Intocmeste corespondenta cu caracter juridic a Bancii in relatia cu tertii.

CERINTE

Studii superioare in domeniul juridic;
Abilitati de operare PC;
Bune abilitati de comunicare si relationare;
Capacitatea de analiza, sinteza si redactare a documentelor;
Abilitati de organizare si rezolvare a problemelor;
Responsabilitate si integritate;
Cunostinte de drept civil, comercial.

iti oferim un loc de munca interesant si plin de provocari intr-un mediu international dinamic, caracterizat printr-o ierarhie simpla.

Documentele care insotesc aplicatia trebuie sa cuprinda motivele pentru care consideri ca te potrivesti postului pentru care aplici. Te rugam sa ne prezinti in detaliu motivele pentru care ai ales sa aplici, raportandu-te la informatiile incluse pe website-ul grupului nostru (www.procredit-holding.com) si pe cel al bancii (www.procreditbank.ro).

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru interviu. Cunostintele de matematica elementara, contabilitate si limba engleza de baza constituie un plus in evaluarea aplicatiei tale.

Our core business is to provide financing support to micro entrepreneurs as well as small and medium enterprises 9SME), including physical autjorized persons, family associations, SRL and other types of business activities. Applying a unique credit technology precisely tailored to the needs of our target group we aim to set new standards in business lending in Romania.