Consilier Juridic (limba germana)

Personal Services Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmeste acte cu caracter juridic (notificari, adrese, instiintari, novatii, cesiuni; hotarari AGA) si contracte;
- Finalizeaza contracte cu clientii si contracte cu furnizorii, pentru a fi predate spre semnare;
- Acorda asistenta juridica necesara in domeniu achizitiilor, redacteaza, negociaza si incheie contracte comerciale, monitorizeaza modul de indeplinire a obligatiilor asumate de parti si incasarea sumelor de la beneficiari, etc.;
- Reprezinta interesele societatii in fata instantelor de judecata, consultanta si asistenta juridica in diverse domenii ale dreptului cum ar fi : comercial, civil, contencios administrativ, dreptul muncii, etc;
- Traduceri de contracte si documente juridice.

CERINTE

- Studii superioare de specialitate finalizate;
- Limba Engleza - nivel avansat;
- Limba Germana - nivel avansat;
- Experienta relevanta in activitatea de consiliere juridica (3-5 ani);
- Cunoasterea legislatiei in vigoare in domeniul comercial, al muncii, financiar;
- Capacitate de analiza, sinteza si redactare a documentelor;
- Rigoare;
- Cunostinte avansate de operare PC.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Mediu de lucru profesionist;
- Oportunitati de dezvoltare;

Personal Services Group este una dintre firmele cele mai importante în domeniul leasingului de personal si al recrutarii de personal din Ungaria. In Romania, suntem o companie aflata intr-o crestere dinamica care se datoreaza faptului ca intotdeauna punem pe primul loc satisfacerea dorintelor clientilor nostri in ceea ce priveste calitatea serviciilor noastre, promptitudinea si rigurozitatea implementarii proiectelor.

Detalii:
Tel.: 021.310.48.00
Mobil: 0728.063.417