Consilier juridic Junior- companie parte a unui important holding din Romania

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este un holding ce detine mai mult de 17 companii in grupul sau, inregistrand performante financiare remarcabile in decursul a 14 ani de activitate pe piata romaneasca.
Toate companiile aflate in portofoliul grupului de firme sunt lideri de piata, indiferent ca vorbim de industria bunurilor de larg consum, industria alimentara, constructii, servicii de paza si protectie, real-estate, industria de agrement.
Grupul de firme reprezinta un etalon in comertul exterior romanesc, si datorita parteneriatelor incheiate cu holdinguri din tari precum China, Grecia, SUA, Japonia, Israel si Elevetia.

Furnizarea de consultanta de specialitate companiei angajatoare in domeniile: comercial, concurenta comerciala, civil, dreptul muncii, in scopul prevenirii producerii efectelor juridice nedorite
Redactarea, modificarea si avizarea contractelor cu furnizorii externi si interni, clienti: distributie, import, vanzare-cumparare, sponsorizare, banking, executie lucrari, marketing, prestari servicii diverse, in conformitate cu dispozitiile legale aplicabile
Analizeaza contractele intre companie si furnizori/clienti si le adapteaza conform legislatiei comerciale, civile si intereselor companiei
Consiliaza managementul in legatura cu normele, regulile si legile in vigoare pentru desfasurarea activitatii specifice fiecarui departament
Consiliaza managementul cu privire la corectitudinea si modul de realizare a planurilor si strategiei elaborate de acesta, din punct de vedere legal
Analizeaza toate documentele furnizate de celelalte departamente si ofera consultanta juridica cu privire la subiectele expuse
Actualizeaza permanent informatiile referitoare la noile modificari de legislatie si pune la dispozitie catre persoanele interesate din organizatie noile informatii si implicatii pentru activitatea acestora
Solutioneaza problemele aparute in activitatea companiei si reprezinta compania, din punct de vedere legal si juridic.

CERINTE

Absolvent Facultatea de Drept (licentiat)
Experienta - minim 1 ani pe o pozitie similara este obligatorie( se prefera experienta in cadrul unei companii - domeniul constructii sau domenii conexe)
Cunostinte lb. Engleza- medii
Dinamism, etica, spirit de echipa
Excelente abilitati de comunicare, executie si organizare
Bun negociator, capacitatea de perseverare in atingerea obiectivelor; finalizeaza proiectele in parametrii stabiliti
Sociabil, comunicativ; manifestare ascendenta in relatiile cu ceilalti; intuitiv si persuasiv.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de-a lucra in cadrul unei companii solid organizate, lider pe piata in care activeaza,
Posibilitati de dezvoltare profesionala,
Mediu de lucru profesionist si competitiv.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.