CONSILIER JURIDIC DEFINITIV

MKB ROMEXTERRA BANK S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Redacteaza acte juridice, atesta identitatea partilor, a consimtamantului, a continutului, a datei actelor incheiate, care au legatura cu societatea.
- Verifica documentele cu caracter juridic care fac parte din dosarele de finantare.
- Reprezinta societatea, aparand drepturile si interesele legitime ale acesteia in relatiile sale cu autoriltatile publice si institutiile de orice natura.

CERINTE

Licentiat in stiinte juridice;
Experienta relevanta de minim 1 an intr-o companie de leasing;
Experienta si practica juridica in domenii precum: drept comercial, civil, muncii, procesual civil;
Experienta in redactarea si verificarea de contracte comerciale;
Experienta si practica juridica in relatia cu instantele judecatoresti, registrul comertului, alte autoritati;
Capacitatea de a lucra sub stres si de a respecta termene;
Experienta in lucrul cu calculatorul (Microsoft Office)

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un pachet salarial competitiv, asigurare medicala, mediu de lucru adecvat si oportunitatea de dezvoltare a carierei profesionale.

MKB Romexterra Bank S.A., held in proportion of 55.32% by MKB Bank, the third Hungarian bank, member of BayernLB from Germany.