Consilier Juridic B.E.J.A STERCA si SANDU

B.E.J.A STERCA SI SANDU

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:
- Verifica documentatia dosarelor de executare;
- Intocmirea dosarelor de executare;
- Redacteaza acte necesare desfasurarii activitatii;
- Monitorizeaza dosarele executionale aflate in portofoliul;
- Redacteaza notificari/somatii de plata/adrese/raspunsuri catre debitori;
-Cunoaste legislatia specifica executarii silite

CERINTE

Absolvent de studii superioare juridice promotia 2017 constituie un avantaj.
- Experienta profesionala in functia de Consilier Juridic nu este necesara
- experienta in procedura de executare silita este considerata un avantaj;
- Cunostinte solide de Microsoft Word, Excel si Outlook;
- Bune abilitati de comunicare, negociere si lucru in echipa;
- Persoana organizata, hotarata, dinamica, punctuala, cu initiativa si atentie la detalii;

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa

Biroul Executorilor Judecătoreşti Asociati „STERCA si SANDU” este constituit din executori cu o experientă de peste 10 ani în executarea creantelor bancare şi leasing (inclusiv reposesia bunurilor de pe contractele de leasing). Expertiza şi realizările noastre mai ales în aceste domenii se vor dovedi esentiale în rezolvarea problemelor companiei dumneavoastre cu privire la recuperarea creantelor. Modul de abordare, metodele folosite şi profesionalismul de care dăm dovadă în cadrul procedurii de executare silită ne recomandă ca un partener serios şi profesionist într-o eventuală colaborare cu institutia dumneavoastră.