Consilier Juridic

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Acordarea de consiliere juridică în implementarea eficientă a proiectelor finanţate din fonduri structurale, în acord cu prevederile contractului de finanțare, după cum urmează:

● Elaborarea tuturor contractelor, a actelor adiționale și a protocoalelor necesare pentru implementarea proiectelor
● Asigurarea asistenței juridice în procedurile de achiziție și în elaborarea documentelor din cadrul proiectelor
● Elaborarea documentației de atribuire, a contractelor și a oricăror alte documente necesare în cadrul procedurilor de achiziție
● Participare la întocmirea rapoartelor lunare/trimestriale/anuale și a rapoartelor finale ale proiectului
● Asigurarea respectării tuturor dispozițiilor legale necesare în implementarea proiectelor finanțate din fonduri structural
● Elaborarea tuturor contractelor, actelor adiționale ale salariaților și consiliere juridică în orice problemă ce tine de resursa umană

CERINTE

● Studii superioare de lungă durată, cu diplomă de licență, în domeniul juridic
● Calitatea de consilier juridic definitiv, membru activ în cadrul unei asociații profesionale a consilierilor juridici
● Experiență profesională de minim 5 ani și bune cunoștințe juridice în domeniul achizițiilor publice
● Experința profesională în proiecte finanțate din fonduri structurale reprezintă un avantaj
● Cunoașterea limbii engleze și a operării pe calculator (Ms Office, internet)
● Capacitate de evaluare a riscurilor, identificarea soluțiilor și implementarea acestora
● Orientarea către rezultate: planificare și prioritizare, orientare spre soluționare
● Capacitatea de a participa la procesul de management al proiectului
● Capacitatea de a interacționa cu reprezentanții contractorilor și ai partenerilor din proiect.

Vă rugăm să trimiteți CV-ul dvs. in format EuroPass însoțit de o copie a legitimației de consilier juridic definitiv prin email la mp@jci.ro până la data de 30.05.2011.