Consilier Juridic

Biroul Asiguratorilor de Autovehicule din Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- reprezentarea B.A.A.R. in fata instantelor de judecata precum si in fata oricaror persoane fizice sau juridice, in baza unui mandat expres sau general;
- solicitarea de informatii si formularea de raspunsuri in relatie cu Birourile Nationale din Sistemul International Carte Verde, cu societatile de asigurare membre ale acestor birouri precum si cu orice alte entitati din Romania sau din strainatate, care activeaza in acest domeniu;
- redactarea de inscrisuri pentru formularea apararii si precizarii pozitiei procesuale a B.A.A.R. in litigiile in care acesta este parte;
- verificarea si avizarea sub aspectul legalitatii a dosarelor de dauna care urmeaza a fi platite de B.A.A.R.;
- intocmirea si acordarea de asistenta juridica pentru intocmirea de acte juridice;
- acordarea de asistenta juridica in orice probleme legate de functionarea B.A.A.R., la solicitarea organelor de conducere

CERINTE

Experienta minim un an pe un post asemanator.
Limba engleza nivel mediu-avansat.
Cunostinte operare PC Microsoft Office.
Spirit de echipa.
Integritate profesionala.

BENEFICII OFERITE

Salariu + pregatire profesionala

DESCRIEREA FIRMEI

www.baar.ro