Consilier Juridic

Automobile Dacia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Reprezinta compania in orice faza judiciara sau la negocieri;

- Asista clientii interni si le furnizeaza consultanta de specialitate, preocupandu-se sa atinga raportul cost-calitate-operativitate;

- Analizeaza activitatea clientilor si ii informeaza despre evolutia legislatiei, doctrinei si jurisprudentei situatiilor indicate;

- Asigura consultanta si reprezentarea juridica a societatilor din perimetrul de activitate;

- Coordoneaza instrumentarea dosarelor incredintate avocatilor angajati.

CERINTE

- Absolvent/(a) de studii superioare profil juridic;

- Minim 4 ani experienta in functia de magistrat, avocat sau consilier juridic;

- Capacitate de analiza, sinteza;

- Permis de conducere categoria B;

- Foarte bune cunostinte de limba franceza.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru international;

- Oportunitati de dezvoltare profesionala;

- Pachet salarial competitiv.

DACIA parte integranta a grupului RENAULT, grup de origine franceza care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului. Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.