Consilier Juridic

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitia se subordoneaza Sefului Departamentului Juridic si nu are persoane in subordine.
- identificarea si analiza legislatiei din domeniul fiscal si cel al dreptului muncii din diferite tari unde compania urmeaza sa execute lucrari de constructii
- propunerea unor solutii in scopul diminuarii costurilor si optimizarii proceselor (salarizare, declaratii impozite, tva, detasare personal, permise de munca, etc) pentru proiectele externe, atat in faza de ofertare, cat si in timpul derularii lor
- identificarea formalitatilor legale ce trebuie indeplinite in relatia cu autoritatile locale externe (adminstratia financiara, Registrul Comertului, inspectoratul de munca, primarii, ministere, sindicate, etc)
- reprezentarea companiei in fata instantelor judecatoresti, a Registrului Comertului, a autoritatilor publice, a clientilor
- negocierea, redactarea si/sau avizarea de acte cu continut juridic: notificari, contracte, hotarari AGA si a altor documente care pot atrage raspunderea patrimoniala a companiei.

CERINTE

-Studii superioare finalizate - Facultatea de Drept sau ASE/Relatii Internationale
- Minim 3 ani experienta in domeniu
- Fluenta in engleza si franceza; cunoasterea altei limbi europene constituie avantaj
- Buna cunoastere a pachetului Office (Word, Excel, Powerpoint), Internet, Outlook Express
- Persoana dinamica, proactiva, cu bune abilitati de analiza si sinteza, atentie la detalii, comunicare eficienta si la obiect

BENEFICII OFERITE

Se ofera un pachet salarial atractiv negociabil functie de experienta in domeniu,mediu de lucru international,
posibilitatea de dezvoltare a carierei intr-o companie multinationala.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale