Consilier Juridic

CEZION INVESTMENT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului

Ofera consultanta in redactarea, avizarea si revizuirea diverselor contracte incheiate de catre companie;
Analizeaza contractele existente intre companie si furnizori/clienti si le adapteaza conform legislatiei si intereselor companiei;
Reprezinta compania in fata instantelor judecatoresti, precum si in fata altor institutii/autoritati publice;
Redactarea si avizarea oricaror alte acte cu caracter juridic;
Acordarea de consultanta juridica tuturor departamentelor companiei;
Monitorizarea si analizarea permanenta a legislatiei relevante pentru activitatea societatii si informarea corespunzatoare atat a managementului, cat si a personalului companiei cu privire la noile modificari in legislatie, in functie de implicatiile pentru activitatea desfasurata;
Identificarea, prevenirea si minimalizarea riscurilor juridice care afecteaza compania;
Asigura arhivarea documentelor in cadrul departamentului juridic;
Pastreaza confidentialitatea informatiilor la care are acces.

CERINTE

Cerinte
Candidatul ideal

Studii superioare finalizate in domneniul juridic;
Experienta minim 5 ani in domeniul juridic;
Cunostinte solide de legislatie nationala;
Capacitate de a gestiona simultan proiecte multiple;
Capacitate de a lucra atat independent cat si in echipa;
Bune abilitati de comunicare verbala si scrisa;
Gandire analitica, atentie la detalii, abilitati de comunicare si relationare, atitudine pozitiva.

DESCRIEREA FIRMEI

Grup ce activeaza in domeniul HoReCa inca din anul 2001.