Consilier Imobiliar /Broker imobiliar

Activ Imob

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atingerea si depasirea obiectivului lunar de vanzari in conditiile respectarii politicii comerciale ale companiei;
Cercetarea si identificarea de noi oportunitati pe piata imobiliara;
Evaluarea proprietatilor imobiliare si promovarea eficienta;
Mentinerea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
Intermedierea tranzactiilor imobiliare;
Prospectarea pietei imobiliare si selectarea proprietatilor conform cerintelor clientilor;
Pregatirea, negocierea si medierea contractelor, corelarea corecta a cererii si ofertei;
Acordarea de consultanta de specialitate clientilor si asistenta in procesul de negociere, vanzare, cumparare si inchiriere in scopul crearii si mentinerii unei relatii profesionale cu acestia;
Negocierea contractelor de intermediere si contractelor de vanzare-cumparare;
Semnarea contractelor si respectarea comisioanelor;
Consilierea clientilor si acordarea de suport la intocmirea dosarului de finantare (unde este cazul).
Preluarea clientilor care intra in agentie si promovarea serviciilor companiei;

CERINTE

Abilitati personale:
Atitudine proactiva, concentrat pe rezultate, entuziast si cu initiativa;
Capacitate buna de organizare si dorinta de a-si atinge obiectivele;
Independent, dinamic, capacitate de analiza si decizie;
Onest, perseverent;
Puternica motivatie pentru realizari financiare semnificative;
Persoana matura, echilibrata, serioasa.

Abilitati profesionale:
Studii superioare;
Calitati deosebite de comunicare, prezentare, negociere, vanzare;
Experienta in domeniul imobiliar;
Minime cunostinte de legislatie in domeniu;
Posesor(oare) de carnet auto categoria B;
Cunostinte PC (Microsoft XP, Microsoft Office, Internet, E-mail);
Cunoasterea unei limbi de circulatie internationala;
Cunostinte de specialitate: drept civil, comercial, penal, financiar(ar constitui un real avantaj).

Bune abilitati de comunicare, negociere si vanzare;
Capacitate de organizare si planificare eficienta a timpului;
Spirit analitic, dovedind perseverenta si orientat spre rezultate pozitive;
Capacitate de incadrare in termene, simtul responsabilitatii;
Experienta in vanzari (experienta in domeniul imobiliar constituie un avantaj);
Confidentialitate;
Permis de conducere categoria B;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant;
Conditii de munca deosebite, intr-un mediu dinamic, stimulativ si motivant;
Posibilitatea integrarii intr-o echipa tinara, caracterizata prin performanta si succese dovedite;
Posibilitati de dezvoltare personala si profesionala.

Agentie imobiliara, cu peste 10 ani experienta in domeniul tranzactiilor si consultantei imobiliare