Consilier Imobiliar /Broker imobiliar

Activ Imob

Job expirat

RESPONSABILITATI

Departament : Case / Vile,Terenuri, Spatii Comerciale / Industriale / Birouri

Responsabilitati:
- Raspunde de atingerea obiectivului lunar de vanzari in conditiile respectarii politicii comerciale ale firmei;
- Cercetarea si identificarea de noi oportunitati pe piata imobiliara;
- Evaluarea proprietatilor imobiliare si promovarea eficienta;
- Gestionarea si largirea portofoliului de clienti, promovarea imaginii firmei si a ofertei acesteia;
- Intermedierea tranzactiilor imobiliare;
- Prospectarea pietei imobiliare si selectarea proprietatilor conform cerintelor clientilor;
- Pregatirea, negocierea si medierea contractelor, corelarea corecta a cererii si ofertei
- Acordarea de consultanta de specialitate clientilor si asistenta in procesul de negociere, vanzare, cumparare si inchiriere in scopul crearii si mentinerii unei relatii profesionale cu acestia;
- Negociaza contractele de intermediere si contractele de vanzare-cumparare;
- Semneaza contractele cu clientii si incaseaza comisioanele;
- Consiliaza clientii si ii ajuti la intocmirea dosarului de finantare (unde este cazul).
- Preia clientii care intra in agentie si ii consilieaza, oferindu-le serviciile companiei;

CERINTE

Candidatul Ideal:
- Bune abilitati de comunicare, negociere si vanzare;
- Persoana avand capacitati de organizare si planificare eficienta a timpului;
- Spirit analitic, dovedind perseverenta, orientat spre rezultate pozitive;
- Capacitate de incadrare in termene, simtul responsabilitatii
- Experienta in vanzari (experienta in domeniul imobiliar constituie un avantaj);
- Capacitate buna de organizare si dorinta de a-si atinge obiectivele;
- Confidentialitate;
- Permis de conducere categoria B;
- Limba englez?

Abilitati personale:
- Concentrat pe rezultat, cu atitudine proactiva, entuziast si cu initiativa;
- Independent, dinamic, perspicace, capacitate de analiza si decizie;
- Onest, perseverent;
- Puternica motivatie pentru realizari financiare semnificative;
- Persoana matura, echilibrata, serioasa.

Abilitati profesionale:
- Bun profesionist;
- Calitati deosebite de comunicare, prezentare, negociere, vanzare;
- Experienta in domeniul imobiliar;
- Studii superioare;
- Minime cunostinte de legislatie in domeniu;
Posesor(oare) de carnet auto categoria B;
Cunostinte PC (Microsoft XP, Microsoft Office, Internet, E-mail);
- Cunoasterea unei limbi de circulatie internationala;
- Cunostinte de specialitate: Drept Civil, Comerical, Penal, Financiar (ar constitui un real avantaj).

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Masina de serviciu, telefon;
- Comision la tranzactie intre 15-30% din total;
- Veti primi informari, training periodic si sustinere profesionala;
- Veti fi parte a unei echipe deschise si profesioniste, intr-un mediu de lucru profesionist;
- Veti putea controla propriul program de munca;
- Veti beneficia de o cariera ce ofera o corelatie directa intre eforturi si rezultate;
- Veti avea un potential nelimitat pe planul realizarilor, bonusuri in functie de performanta si atingerea obiectivelor.

ACTIV IMOB este o companie specializata in tranzactii imobiliare, cu experienta de peste 10 ani in domeniu, cu puncte de lucru in zonele Mihai Bravu si Sebastian. Profesionalismul, exigenta, flexibilitatea, imbunatatirea permanenta a serviciilor prestate i-au construit renumele si au pozitionat-o printre primele agentii imobiliare din Bucuretti. Acestea sunt numai cateva dintre atributele ce caracterizeaza ACTIV IMOB - o companie de succes.