Consilier Imobiliar

EUROCOACHING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- raspunde de atingerea obiectivului (target-ului) lunar de vanzari al agentiei;
- preia clientii care intra in agentie si ii consiliaza, oferindu-le serviciile companiei;
- contacteaza telefonic potentialii clienti si stabileste intalniri pentru vizionari;
- vizioneaza obiectivele impreuna cu potentialii clienti;
- verifica starea imobilului vizionat si actele doveditoare privind dreptul de proprietate asupra imobilului pentru care incheie contractul de intermediere;
- incheie contractele de intermediere cu clientii si incaseaza comisioanele;
- consiliaza clientii si ii ajuta la intocmirea dosarului de finantare (unde este cazul);
- completeaza si preda rapoarte de vanzari/incasari sau orice alta forma de raport de activitate;
- raporteaza superiorilor orice este legat de: activitatea concurentei, satisfactia clientilor din aria de responsabilitate, elemente care influenteaza piata;
- aduce, in mod activ, sugestii pozitive pentru imbunatatirea activitatii de vanzari;

CERINTE

- studii superioare finalizate;
- buna cunoastere a pietei imobiliare poate constitui un avantaj;
- foarte bune abilitati de comunicare, negociere si relationare;
- cunostinte bune de MS Office: Word, Excel, Power Point;
- permis de conducere categoria B;
- cunostinte foarte bune de limba limba engleza, limba spaniola poate constitui un avantaj;
- persoana organizata, cu simtul responsabilitatii;

BENEFICII OFERITE

- conditii de lucru excelente si oportunitatea dezvoltarii carierei intr-un mediu profesionist;
- pachet de beneficii competitiv;
- masina de serviciu;
- telefon mobil.

Daca sunteti interesat(a) si dispus(a) sa va asumati responsabilitatile aferente postului, va rugam sa aplicati online sau sa trimiteti CV-ul si scrisoarea Dumneavoastra de intentie pana la data de 30 apr. 2008 la urmatoarea adresa: matei.v@eurocoaching.ro mentionand in titlul mail-ului postul pentru care aplicati.

EUROcoaching Performanta S.R.L. recruteaza pentru postul de - consilier imobiliar- persoane dornice sa faca parte dintr-o echipa tanara, in cadrul unei companii prestigioase.