Consilier Garantii

RENAULT TECHNOLOGIE ROUMANIE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Ofera suport catre platformele garantie, care lucreaza pentru dealerii Renault;
- Raspunde in mai putin de 2 zile lucratoare la intrebarile care vin din perimetrul de garantii Renault;
- Ofera solutii pentru intrebarile legate de difunctionalitatile din aplicatiile garantie;
- organizeaza reuniuni cu colegii din platformele garantie;
- participa in fiecare saptamana la reuniuni cu corespondentii din Franta;
- documenteaza fisele de incident (anomalie).

CERINTE

- Studii superioare: tehnice sau economice;
- O prima experienta in domeniu constituie un avantaj;
- Limba franceza si engleza - nivel avansat;
- Cunostinte si pasiune pentru domeniul auto;
- Cunostintele de garantie auto constituie un plus;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Capacitate de asimilare rapida;
- Gandire structurata;
- Abilitati de comunicare si relationare;
- Curiozitate si atentie la detalii.

Renault Technologie Roumanie este noul centru de de inginerie Renault. Prezent in 118 tari si reprezentand prima marca europeana, Renault este astazi al patrulea constructor mondial prin alianta cu Nissan.
Viitorilor angajati le oferim oportunitatea de a evolua profesional, de a se forma pe parcursul carierei si de a lucra intr-o companie cu un mediu de lucru placut.