CONSILIER FINANTARE

SC IPSO SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este locat in Mogosoaia, societatea nostra asigurand transportul angajatilor.

Consilierul Finantare asigura back-office-ul necesar activitatii de finantare utilaje agricole si sustine echipa de vanzari in procesul de finantare, responsabilitatile lui fiind:
- redactarea contractelor;
- emiterea facturilor;
- gestiunea corespondentei si a documentelor interne;
- urmarirea contractelor scadente si a incasarilor;
- realizarea ofertelor si a schemelor de finantare.

CERINTE

Studii:
- Medii sau superioare de preferinta economice

Cunostinte:
- Cunostinte in domeniile vanzari/ contabilitate/ juridic
- Cunostinte in domeniul agriculturii (specificul agriculturii, culturi, productii, preturi etc)- reprezinta avantaj
- Cunostinte avansate de MS Office (Word, Excel)
- Cunostinte medii de limba engleza
- Experienta in relatii cu clientii, administrare comerciala

Calitati:
- Simt comercial si capacitate de comunicare si negociere
- Rigurozitate si perseverenta
- Organizare si autonomie

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic si profesionist;
- Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile din domeniu;
- Pachet salarial atractiv.

IPSO SA, filiala a societatii franceze MAGELLAN, este puternic implantata fiind prezenta de mai multi ani in Romania.
IPSO dezvolta si mentine activa o retea de distributie pentru:
Automobile Renault, Dacia si Nissan
Renault Trucks
Utilaje Agricole John Deere, Kuhn si Westfaliasurge
Mai mult de 500 de colaboratori asigura distributia si service-ul pentru aceste marci diverse.
Valorile noastre sunt acelea ale unei intreprinderi familiale aflate in servciul clientilor sai.