Consilier Financiar

PFA Mincu Ovidiu

Job expirat

RESPONSABILITATI

BCR BpL este o subsidiara integrata a Grupului BCR Erste. Ea este o banca de sine statatoare, specializata in economisirea si creditarea in sistem colectiv pentru domeniul locativ. Actionarii sunt BCR Erste Romania si S Bausparkasse der Oesterreichischen Sparkassen (Austria). BCR BpL ofera produse de economisire-creditare pentru domeniul locativ si este autorizata de Banca Nationala a Romaniei.
Avantajele economisirii:

randament mare la economii - ca. 13% -15%/an luand in considerare si prima de stat;
singurele produse pentru care se obtine prima de stat – 25%, maxim 250 EURO;
economiile sunt garantate pana la 50.000 EURO, BCR BpL fiind membra a Fondului de Garantare a Depozitelor;
se poate economisi indiferent de varsta si de nivelul veniturilor;
se pot incheia contracte inclusiv pentru si in numele minorilor, acestia beneficiind de prima de stat;
dupa 5 ani de economisire banii se pot folosi in orice scop;
dobanda la economii nu este impozitata;
deductibilitate de la impozit pana la 300 Lei/an;
se pot retrage oricand economiile;
flexibilitate mare prin posibilitati de modificare a contractelor;

Avantajele creditarii:

pe baza economiilor se obtine un credit cu dobanda mica si fixa pe toata perioada de derulare a creditului, de 5% sau 6% in functie de tipul de contract;
creditul se poate rambursa anticipat, inainte de termen, fara penalizari;
Responsabilitatile noului consilier financiar:
1. Insusirea temeinica a produselor BCR Locuinte.
2. Cistigarea de noi clienti.
3. Consultanta si gasirea celor mai bune solutii pentru client.
4. Mentinerea relatiei cu clientul.

CERINTE

Minim diplomă de bacalaureat, abilităţi de comunicare şi bun vorbitor al limbii române, determinare şi seriozitate, prezenţă plăcută şi cu disponibilitatea de a purta ţinută bussines.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
1. Lucrul intr-o echipa tinara si foarte performanta.
2. Pachet salarial atractiv proportional cu rezultatele.
3. Tot suportul necesar bunei desfasurari a activitatii.
4. Dezvoltare profesionala (training-uri, instruiri, asistenta la intilniri, etc gratuite).
5. Un plan de cariera pe termen mediu si lung.
La anumite praguri de vinzare se dau si bonusuri fixe plus alte avantaje (telefon mobil cu minute incluse, birotica, carti de vizita, adresa email , excursii strainatate si altele).

BCR-BpL implementeaza un proiect educational la nivel national, bazat pe un produs deosebit de profitabil si avantajos !
Produsul are doua componente: prima componenta este economisirea pentru care Banca ofera o dobanda fixa de 3% , iar statul o prima de 25% din depunerile anuale( prima nu poate depasi echivalentul a 250 euro ).
Obtii mai multi bani de la stat daca inchei un contract de economisire-creditare pentru fiecare membru al familiei!
Poti accesa, dupa perioada de economisire, un credit cu o dobanda fixa de 6% pe toata perioada de derulare a creditului!