consilier financiar

Miralu-Agent De Asigurare SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospectarea performanta a pietei si promovarea produselor de asigurari de la toate companiile.

Contactarea potentialilor clienti .
Identificarea nevoilor de asigurare ale clientilor ,in mod deosebit sanatate si pensii private.

Construirea de oferte pentru clienti si finalizarea vanzarilor.

Oferirea de servicii post-vanzare clientilor pe durata derularii contractelor.

CERINTE

Studii medii, studiile superioare constitue un avantaj.

Sa ai cunostinte bune de operator calculator.

Sa fii intreprinzator.

Sa fii persuasiv si perseverent.

Sa ai spirit de initiativa si capacitate de relationare cu diverse tipologii de oameni.

Sa ai bune abilitati de comunicare ,negociere si orientare catre rezultate.

Experienta in vanzari constitue un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Beneficii: finantare
grila de comisioane progresive, care ofera posibilitati de castig corelate cu performanta si volumul activitatilor desfasurate.
reduceri importante la achizitionarea produselor si serviciilor de asigurare in functie de treptele de cariera atinse.

Beneficii non-financiare:.posibilitatea de a performa profesional si de a deveni manager de echipa sau de agentie in functie de performantele inregistrate si de interesul manifestat pentru activitatea pe care o desfasurati.

oportunitatea de specializare si de perfectionare la programe de pregatire profesionala(gratuit) din ce in ce mai complexe .

schimbul de experienta cu colegii din echipa din intreaga tara.

facilitatea accesului la cursurile teoretice pentru calificarea profesionala in domeniul asigurarilor(platforma e-learning)