CONSILIER DE CLIENTELA - Clienti Persoane Juridice (PC07BRD)

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura vanzarea produselor si serviciilor bancii catre clientii persoane juridice;
- Urmareste evolutia relatiilor cu clientii din portofoliul detinut, asigurand adaptarea ofertei de produse si servicii la nevoile acestora;
- Dezvolta portofoliul gestionat prin atragerea de noi clientii;
- Participa la actiuni de animare comerciala;
- Supravegheaza evolutia riscurilor si optimizeaza rentabilitatea relatiei cu clientii.

CERINTE

Criterii obligatorii:
¿ Studii universitare
¿ Experienta in vanzarea de produse bancare sau servicii financiare catre clienti persoane juridice de minim 2 ani
¿ Excelente cunostinte tehnico-comerciale specifice produselor bancare
¿ Cunoasterea legislatiei romanesti in materie de credite
¿ Bune abilitati PC MS Office (Word, Excel, PPT)

Profil comportamental:
¿ Abilitati vanzare si negociere
¿ Abilitati de organizare si planificare
¿ Orientare catre client
¿ Analiza si evaluarea informatiei, disponibilitate de invatare
¿ Abilitati de comunicare, argumentare si persuasiune
¿ Capacitate de relationare si lucru in echipa
¿ Adaptabilitate, orientarea spre rezultate, eficienta si initiativa

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, incluzand bonusuri si beneficii;
Cursuri de formare profesionala pentru dezvoltarea cunostintelor tehnice despre produse/servicii si a competentelor de vanzare si comunicare;
Oportunitatea de a dezvolta o cariera in una dintre cele mai prestigioase institurii bancare europene.

BRD ¿ Groupe Societe Generale S.A. este cea mai mare banca privata din Romania. Membra a unuia din cele mai importante grupuri bancare din zona euro, Banca are peste 1.600.000 de clienti persoane fizice, IMM-uri si mari corporatii romanesti si straine.

Deadline: 12.08.2006
Avem fata de oamenii nostri aceeasi atitudine pe care o manifestam fata de clienti : grija, acompaniere in dezvoltare si continuitate.
Performanta este principalul obiectiv al resurselor noastre umane. Iar pentru a fi performanti, trebuie sa avem un personal competent si motivat, care isi desfasoara activitatea intr-un climat social atragator.
(Florin LUCA ¿ Director de Resurse Umane)