Consilier Credite Bancare

Infinit Credit

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
Prospecteaza piata si identifica potentiali clienti ai firmei;
Promoveaza vanzarile directe de produse si servicii ale bancilor partenere;
Furnizeaza informatii potentialilor clienti persoane fizice;
Mentine o legatura directa si nemijlocita atat cu clientii aflati deja in portofoliul firmei cat si cu cei potentiali;
Studiaza nevoile clientilor in materie de servicii financiar-bancare si formuleaza o varianta de raspuns in acest sens;
Asista viitorii clienti la intocmirea dosarelor de credit;
Stabileste agenda intalnirilor cu potentialii clienti;
Raspunde de atingerea obiectivului lunar de vanzari in conditiile respectarii politicii comerciale ale firmei;
Gestionarea si largirea portofoliului de clienti, promovarea imaginii firmei si a ofertei acesteia;
Acordarea de consultanta de specialitate clientilor si asistenta in procesul intocmiri dosarelor financiare in scopul crearii ?i mentinerii unei relatii profesionale cu acestia;
Consiliaz? clien?ii ?i ?i ajut? la ?ntocmirea dosarului de finan?are

www.infinitcredit.ro

CERINTE

Bune abilitati de comunicare, negociere si vanzare;
Persoane avand capacitati de organizare si planificare eficienta a timpului;
Spirit analitic, dovedind perseverenta, orientat spre rezultate pozitive;
Capacitate de incadrare in termene, simtul responsabilitatii
Experienta in vanzari (experienta in domeniul financiar/bancar constituie un avantaj);
Capacitate buna de organizare si dorinta de a-si atinge obiectivele;
Permis de conducere categoria B;

ANGAJAM BRANCH MANAGER CU EXPERIENTA IN VANZARI PENTRU TOATA TARA !

BENEFICII OFERITE

Salariul, comisioane si bonusurile se vor negocia la interviu in functie de experienta, iar ulterior in functie de rezultatele obtinute.

INFINIT CREDIT este o companie specializata in brokeraj de credite si leasing, cu experienta vasta in domeniu, cu puncte de lucru in tara Bucuresti, Brasov, Braila,Ploiesti, Tulcea,Campina,Buzau,Cluj,Calarasi, Campina, Craiova,Targoviste. Profesionalismul, exigenta, flexibilitatea, imbunatatirea permanenta a serviciilor prestate i-au construit renumele si au pozitionat-o printre primele firme de brokeraj din Romania.
Respectam cele peste 20 de banci partenere, suntem transparenti in fata clientilor nostri si ne apreciem angajatii!