Consilier credite - asigurari

S.C. SEMPER FIDELIS INVEST CONSULT S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul presupune consilierea clientilor in vederea contractarii de credite de orice tip(imobiliare, ipotecare, leasing auto, leasing industrial, carduri de credit, etc) si toata gama de asigurari.
Consilierul va coordona intocmirea dosarului de credit si va urmari dosarul pana la obtinerea creditului si dupa.
Pentru asigurari, de asemenea, se va coordona completarea cererii si se va urmari plata ratelor.

CERINTE

Studii superioare finalizate sau in an terminal.
Aspect fizic placut (business).
Minime cunostinte in domeniile asigurari si/sau banking.
Abilitati de lucru cu clientul.

BENEFICII OFERITE

Oferta financiara, bonusurile si beneficiile se vor discuta la interviu.
Posibilitati reale de avansare in cariera.

Broker Asistent pentru unul din cei mai importanti brokeri de pe piata romaneasca.
In asigurari, colaboreaza cu circa 10 societati de asigurare, printre cele mai sigure.
Pentru credite, colaboram, de asemenea, cu peste 10 din bancile si institutiile de creditare cu renume pe piata.
Pe langa consultanta, consilierea merge de la intocmirea dosarului de creditare si pana la obtinerea creditului, de catre un consultant specializat, dedicat fiecarui client!
In plus, oferim, prin specialisti cu o buna pregatire in domeniu, consultanta specializata pentru firme, in domeniile: marketing, sisteme de salarizare si performanta, fidelizarea salariatilor, si aproape orice domeniu financiar si economic.