Consilier comercial zona auto

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizeaza planul de vanzari indicat de superiorul direct;
Analizeaza piata si identifica principalii competitori la prescriptorii alocati;
Atrage noi clienti si vinde produsele companiei;
Contacteaza clienti si pregateste oferta de finantare;
Prezinta caracteristicile si beneficiile produselor companiei;
Urmareste si dezvolta relatiile cu clientii, fidelizeaza clientii prin serviciile oferite; Completeaza rapoartele zilnice si saptamanale si le prezinta superiorilor directi;

CERINTE

Calificari: Studii superioare,cursuri de vanzari, negociere, comunicare;
Experienta in domeniul financiar – bancar (leasing, credit) de minim 2 ani;
Cunostinte:
- IT: MS Office, instrumente de raportare, Webfinance, Evolan, Panda etc,
- cunostinte despre piata auto,
- cunoasterea limbii engleza / franceza la un nivel mediu;
Abilitati si caracteristici personale: foarte bune abilitati de comunicare; orientare spre rezultate; atentie la detalii si respectarea termenelor; capacitate de organizare si gestionare a timpului; spirit de echipa

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.