CONSILIER COMERCIAL VANZARI PIESE

SC ADRAS COM IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vizitarea Clientelei (urmarind planificarea definita cu Directorul de Vanzari PS);
- Documentarea si actualizarea dosarelor Client;
- Documentarea raportului vizitei;
- Ascultarea clientului;
- Identificarea cererii Clientului;
- Prezentarea promotiilor.
- Incasarea banilor conform termenelor de plata;
- Gasirea de noi clienti

CERINTE

- permis auto categoria B;
- experienta in vanzari directe - experienta in domeniu constituie un avantaj;
- orientare spre rezultate, dinamism

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant, in functie de rezultate;
- Posibilitatea de dezvoltare profesionala;
- Masina de serviciu, telefon de serviciu, laptop.

Din 1993, Adras Comimpex a devenit dealer autorizat al Automobile Dacia S.A. De la an la an, profesionalismul si seriozitatea firmei au garantat o crestere continua a vânzarilor, neîntrerupta nici chiar în anii de criza ai productiei nationale de autoturisme (de exemplu anul 2000, când pe fondul unei scaderi dramatice a vânzarilor de autoturisme Dacia, Adras s-a detasat printr-o crestere accentuata a numarului de autovhicule vândute). Mai mult, anual au fost stabilite noi recorduri de vânzari, în acelasi timp cu deschiderea unor noi parcuri auto si investitii importante în modernizarea activitatii de service. În prezent, Adras detine de peste doi ani pozitia de lider de necontestat pe plan national, firma având o cota de piata de aproape 10% pe plan national si peste 20% din piata bucuresteana.