Consilier Comercial Piese de Schimb Camioane - la sediu

SC IPSO SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Consilierul Comercial Piese de Schimb Camioane va avea urmatoarele responsabilitati:

- vanzarea de piese de schimb, anvelope si alte accesorii pentru camioane Renault;
- identificarea codurilor de piese in programele specifice;
- facturarea catre clienti;
- urmarirea comenzilor clientilor;
- corespondenta comerciala (oferte, proforme etc.).

Beneficii

Pachet salarial atractiv
Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile din domeniu
Posibilitati de promovare in concordanta cu cresterea profesionala proprie
Ambianta profesionala

CERINTE

Studii medii/superioare - de preferat in domeniul tehnic
Experienta pe un post similar sau in domeniul pieselor de schimb - se considera un plus
Experienta in lucrul cu clientii
Limba franceza - la nivel mediu
Cunostinte bune de operare PC - Word, Excel

Profil

Spirit tehnic si comercial
Loialitate, integritate, responsabilitate si rigurozitate
Dorinta de a invata si de a progresa
Usurinta si abilitate in comunicare

BENEFICII OFERITE

Beneficii

IPSO este puternic implantata pe piata din Romania inca din anul 1991.

Alaturi de colaboratorii sai IPSO dezvolta si mentine activa o retea de distributie pentru:

Renault Trucks;

Automobile Renault, Dacia, Nissan;

John Deere, Kuhn, si Manitou

Mai mult de 580 de colaboratori asigura distributia si service-ul pentru aceste marci diverse si de renume mondial.

Valorile noastre sunt acelea ale unei intreprinderi familiale aflate in serviciul clientilor sai.

Prin experienta, respect si atitudine pozitiva ne construim viitorul sigur catre care tindem cu totii.